Коли правильно йти після причастя: терміни та правила

Участь у священному обряді причастя є одним з найважливіших моментів у житті віруючого. Як тільки парафіянин прийняв святу причетну Чашу з Тілом і Кров'ю Христа, постає питання, коли можна піти з храму.

Основним правилом у російській православній церкві є збереження гідності та благоговіння при відвідуванні Божественної Літургії та прийомі причастя. Тому рекомендується залишатися в церкві до закінчення служби після причастя, щоб пам'ятні Небесні Дари, прийняті у священному обряді, підтримали в нашій душі безперервний вечірній світ і агнічну любов до всього творіння.

Однак є ситуації, коли можна залишити священний простір після причастя. Якщо людина має підстави для термінового догляду, наприклад, за станом здоров'я, то вона може залишити храм, адекватно і благоговійно вимовивши молитву подяки за причастя і вклонившись перед образами на іконостасі.

Коли можна йти після причастя
ПорядокДень тижняСлужбаКафедраПримітка
1Понеділок9:00Англійська
2Вівторок10:30Математика
3Середа14:00Фізика
4Четвер12:00ХіміяЗаміна викладача
5П'ятниця11:00Біологія

Що точно не можна робити після причастя?

На думку багатьох православних після причастя не можна:

  • спати;
  • є все, що містить кістки, кісточки, шкаралупу (рибу, птицю, фрукти, насіння, горіхи тощо);
  • цілувати будь-кого (навіть дитини);
  • начхати;
  • сваритися;
  • співати.

Збережена копія

Чи можна спати вдень після причастя?

Звичайно, і саме Причастя може бути гріхом, але спати після Причастя православною Церквою не забороняється.

Чи можна їсти одразу після причастя?

Але в принципі вже відразу після причастя, помолившись разом з усіма на завершальній частині літургії, вислухавши проповідь і прочитавши Подячні молитви за Святим Причастям можна поїсти. Їжа може бути яка завгодно.

Як правильно поводитися після причастя?

Після причастя ми повинні з особливою ретельністю дбати про те, щоб Господь, який увійшов у наші серця, не був засмучений якоюсь гріхом. За словами схіїгумена Сави: «Після смерті ми будемо сильно катувати, якщо не зберігаємо благодаті Святого Духа.